מה זה נדלן ואיך תשקיעו כמו מקצוענים? – המדריך המלא

מה זה נדל"ן
שתפו עם חברים:

אם אתם לא חיים על הירח ככל הנראה יצא לכם לשמוע לא פעם את המונח נדל"ן. אך האם אתם באמת מבינים את המשמעות שלו? ישנם כאלה שמכירים את המונח, אך מה שהם חושבים לא מתכתב עם המציאות. במאמר הבא אנו נסביר לכם בצורה מדויקת מה זה נדל"ן, ואיך תשקיעו בו כמו שצריך. הרי אחרי שאתם מבינים את הפירוש של המילה, תרצו למקסם את האופציה הזאת. מי שישקיע כמו שצריך בנדל"ן יכול למצוא את עצמו מרוויח בענק. הרבה יותר מכל השקעה אחרת שעליה חשבתם נכון להיום.

אחרי שתבינו נדלן מה זה תוכלו לצעוד לצעד הבא שבו תתחילו לחפש נכסי נדל"ן שווים. החדשות הטובות עבורכם הן שבמאמר שלנו תוכלו לקבל מענה לכל שאלה. גם מי שלא מכיר את המונח הזה, יקבל מענה מקיף לכל שאלה שעשויה לצוץ. אז למה אתם מחכים? זה בדיוק הזמן שבו תוכלו לקבל תשובה לכל שאלה בהקשר של נדל"ן. כמובן שאם יהיו לכם שאלות נוספות אחרי קריאת המאמר – אנו זמינים לתת לכם תשובות.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים אודות הנכסים שלנו?
מלאו את הטופס למטה לשיחת התרשמות ללא התחייבות

מהם ראשי תיבות נדלן?

אינכם צריכים להיות מומחים גדולים כדי להבין שנדל"ן זה ראשי תיבות של כמה מילים. ראשי תיבות זה בעצם צירוף של כמה מילים שמחברים אותם לכדי מילה אחת. המילה הזאת הפכה להיות שגורה בפינו, קשה מאוד להגות אותה בצורה אחרת. אז מהם נדלן ראשי תיבות? נכסי דלא ניידי. לא בטוח שפענוח ראשי התיבות עונה על השאלה שמטרידה אתכם, מה זה בכלל אומר? הסיבה שאינכם מבינים את ראשי התיבות היא כי הם לקוחים מתוך השפה הארמית. אם תרצו לקבל פירוש בעברית לראשי התיבות משמעותו: נכסים שאינם ניידים. המשמעות היא שהמונח נדל"ן מתייחס לכל נכס שהוא קבוע במקומו. לרוב אנו נוטים להגדיר את הנדל"ן כדירות, אך מדובר על עוד המון נכסים אחרים. כל נכס שרק עולה לכם לראש שהוא קבוע ולא נייד נכנס תחת ההגדרה הזאת.

למה כדאי להשקיע בנדל"ן?

אחרי שהבנתם מה זה נדל"ן, תרצו בוודאי להבין מה כל כך מיוחד בו. מדוע זוהי השקעה המפתה המון ישראלים? היתרונות של נדל"ן הם רבים ומגוונים, גם אתם יכולים לחשוב עליהם בעצמכם. הסיבה הראשונה שבגללה משקיעים בנדל"ן היא כי אפשר להרוויח ממנו המון. כל מי שעושה השקעה כזאת או אחרת יסתכל על התשואה בסופה של הדרך. השקעה בנכסים שאינם ניידים היא השקעה שמביאה איתה תשואה גבוהה. אף אחד לא צריך להיות מומחה גדול כדי לרכוש נכס מתוך רצון להשקיע בעתיד.

מעבר לתשואה העתידית הגבוהה, השקעה בנדל"ן מביאה איתה סיכונים מינימליים. בשונה מהשקעות אחרות שמביאות איתן סיכונים גדולים, כאן הסיכון הוא נמוך במיוחד. לאורך ההיסטוריה השווי של הנדל"ן רק עולה, ונדמה כי הוא ימשיך לעלות בעתיד. מה שאומר שאתם תכניסו את עצמכם אל תוך מקום בטוח ויציב, כזה שלא יסכן אתכם בשום צורה שהיא. עם זאת למרות שהסיכון הוא נמוך, תקחו בחשבון כי הוא קיים. אף אחד לא יכול להבטיח מראש כי המציאות תישאר כמו שהיא, אבל המציאות מראה יציבות מעוררת השראה.

אם הסיבות האלה עדיין לא שכנעו אתכם, ישנה עוד סיבה שיכולה לשכנע אתכם. השקעה בנדל"ן לא דורשת מכם השקעה מרוצה או תחזוקה רציפה מעבר ליכולתכם. כך שאתם מהצד שלכם יכולים להמשיך בדיוק מהמקום שבו עצרתם בשגרת החיים הרגילה שלכם. רק שבמקום שהכסף יהיה בחשבון הבנק, תשקיעו אותו במקום שמניב לכם תשואה. יש כאלה שמחזיקים מספר נכסי נדל"ן שונים, הרי ההשקעה הזאת לא דורשת מהם יותר מידיי.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים אודות הנכסים שלנו?
מלאו את הטופס למטה לשיחת התרשמות ללא התחייבות

טיפים למשקיע המתחיל בנדל"ן

  • ידע בנדל"ן הוא כוח גם להשקעה: הנדל"ן כל הזמן משנה את פניו, לכן אתם צריכים להיות ערוכים לכל שינוי. מה שאנו מציעים לכם זה להמשיך להעשיר את הידע כל הזמן עם כל מיני קטעי מידע שונים. אחרי שהבנתם מהו נדלן פירוש יהיה עליכם ללמוד עוד כל מיני דברים אחרים. ברגע שהידע שתצברו בתחום יהיה רב, תוכלו לעשות את הצעדים הנכונים כל הזמן. הרי מספיק שתעשו בחירה אחת שגויה, והיא תיקח אתכם לאחור. עשיתם צעד אחד טוב קדימה? המשיכו בדיוק באותה הדרך עד שתשיגו עוד מטרה. הידע שתוכלו לצבור בהקשר של נדל"ן הוא גדול יותר ממה שאתם תתארו לעצמכם.
  • הכירו את הסביבה שבה נמצא הנכס: לא בטוח שתכירו את הסביבה שבה אתם הולכים לקנות את הנכס. מה אתם צריכים לעשות? לחקור את הסביבה בצורה מהותית כדי לעשות השקעה נבונה. יכול להיות כי אחרי שתכירו את הסביבה תראו את הצדדים הפחות טובים שלה. מצד שני יכול להיות שדווקא תראו עוד סיבות להשקיע באותו אזור. לסביבה שבה נמצא הנכס שאותו אתם מעוניינים לקנות יש השפעה גדולה. אחרי שהבנתם מה זה נדל"ן בוודאי תתארו לעצמכם עד כמה הסביבה היא קריטית.
  • התכוננו להיות סבלניים ונינוחים: השקעות נדל"ן הן לא השקעות לטווח הקצר, חשוב שתכירו את העובדה הזאת. מי שמחפש השקעה לטווח הקצר צריך למצוא השקעה אחרת. השקעות בנדל"ן מיועדות לכל אותם האנשים שמוכנים לחכות זמן רב עד שהם ישיגו את מבוקשם. עם זאת כאשר תגיעו לרגע המיוחל, הרווח יהיה גדול יותר מאשר דמיינתם לעצמכם. מי שיהיה חסר סבלנות יתקשה להגיע למקום שבו הוא רוצה להיות כעבור זמן מה. קחו את העניינים האלה בחשבון כאשר אתם מתחילים להשקיע.
  • אין מנוס מבדיקה מקיפה של הנכס: מצאתם נכס שנראה לכם מעולה להשקעה? זה כבר צעד משמעותי שיכול להביא אתכם למקום הרצוי. עם זאת למרות הכל נראה טוב במבט ראשוני, אין מנוס מאשר לבדוק את הנכס. הרי אתם הולכים להשקיע סכומי כסף גבוהים במיוחד, לכן תרצו להיות רגועים. אחרי בדיקה מקיפה תוכלו להיות בטוחים כי הנכס יהווה השקעה עם אופק מעולה. מצד שני יכול להיות שתגלו כי ההשקעה הזאת היא לא טובה כמו שאתם מדמיינים אותה. יש כאלה שינסו לספר לכם סיפורים, שבפועל המציאות תהיה שונה לגמרי.
מעוניינים לשמוע פרטים נוספים אודות הנכסים שלנו?
מלאו את הטופס למטה לשיחת התרשמות ללא התחייבות

כמה הון התחלתי נדרש כדי להשקיע בנדל"ן?

על מנת שתוכלו להשקיע בנדל"ן לרוב תצטרכו לקחת משכנתא. כמעט בלתי אפשרי לרכוש דירה או כל סוג אחר של נכס מבלי לקחת משכנתא דרך הבנק. עם זאת יהיה עליכם לצבור הון התחלתי שהוא סוג של דמי רצינות מהצד שלכם. כמה הון התחלתי נדרש כדי להשקיע בנדל"ן? זה מאוד תלוי איזה נכס אתם מעוניינים לרכוש. היום עם הון התחלתי של 200 עד 300 אלף ש"ח תוכלו להתחיל להשקיע בנדל"ן. עם זאת ככל שעוברים הימים, כך גם המחירים עולים בהתאם. מה שאומר שבעתיד יכול להיות שההון ההתחלתי הזה לא יספיק בהכרח. אם כבר היום יש לכם את ההון ההתחלתי הנדרש, מוטב כי תעשו את ההשקעה הזאת. כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם מסודרים בנוגע למה שקשור לעתיד שלכם. מה יקרה אם אין לכם את ההון ההתחלתי הנדרש? תנסו להשיג אותו במהרה כדי לא לפספס את הרכבת.

חזרה לתוכן שאהבתי...
Picture of פורטוקי
פורטוקי

חברתנו מתמחה בהשקעות נדל״ן בפורטוגל למעלה מ 5 שנים, אנחנו עובדים עם חברות וסוכני הדלן הגדולים ביותר בפורטוגל וביחסים טובים עם הבנקים על מנת לאפשר לכם תהליך קל, נוח, יעיל ואיכותי, אנחנו מלווים את המשקיעים גם לאחר רכישת הנכס וזמינים לכל שאלה ובעיה שעולה במהלך הדרך.

ליווי משקיעים בפורטוגול לכל השלבים - מימון, איתור נכס, משא ומתן ורכישה, איתור וניהול שוכרים וקונים.

הנכס הבא שלך בפורטוגל קרוב מתמיד.
השאר פרטים, לחץ על הכפתור וניצור קשר בהקדם.

אני במרחק לחיצת כפתור :)