מדוע חשוב ללמוד שפה זרה

ללמוד שפה חדשה
שתפו עם חברים:

שפת האם שלנו מובנית בנו. אנחנו גדלים סופגים את זה מההורים, האחים והסביבה שלנו. ללמוד אחד חדש יכול להיות קצת קשה. אבל עלינו להתאמץ כי ללימוד שפה חדשה יש יתרונות רבים, במיוחד עבור מטייל. כאשר אתה יכול לדבר בשפות רבות, אתה יכול בקלות ליצור אינטראקציה עם כל אחד מרחבי העולם.

לימוד שפה חדשה שונה עבור כל אדם ולכל שפה. אתה עשוי לגלות שחלק מהשפות הן די פשוטות עבורך לקלוט, בעוד שאחרות נראות קצת קשות. עם זאת, ככל שתתרגל יותר, כך תשתפר בכישורי השפה הזרה שלך. לימוד שפה חדשה הופך חשוב עוד יותר כשאתה מטייל. לפני שנדון ביתרונות הרבים, בואו נחקור כמה סיבות מדוע כדאי לכם לנסוע.

היתרונות של נסיעה

  • טיול הוא חלק בלתי נפרד מהחיים ומציע יתרונות רבים לאדם:
  • זה מביא לך הרבה אושר; זה חלק מהלמידה, וזה עוזר לך להירגע ולהתרענן.
  • זה מרחיק אותך מהשקט היומיומי של החיים ונותן לך את המנוחה ההכרחית. תוך כדי נסיעה, אתה זוכה לראות את העולם, לפגוש אנשים חדשים, לראות עוד מקומות, ליהנות מתרבויות נוספות, לצפות בהרבה נופים יפים מסביב וליהנות ממזג האוויר מחוץ למולדתך.
  • זה מביא יתרונות רבים ללב, לנפש ולגוף. אתה יכול אפילו להחליט לחיות במדינה אחרת רק על ידי ביקור.

יתרונות אלו עולים על כל החסרונות שעלולים להיווצר מיציאה לטיול. אם לא טיילתם בעבר, עשו זאת היום. אתה יכול ללכת למדינה או עיר אחרת בארצך, למדינה אחרת באותה יבשת, או מעבר לאוקיינוס ​​ולבקר במדינות אחרות ביבשת אחרת. אם אתם מטיילים רגילים אך עצרתם בגלל מגיפת הקורונה, רשמו לכם היום כדי להתחיל לתכנן טיול נוסף.

הדבר הטוב הוא שהמגיפה נרגעה, ההשפעות כבר לא מורגשות בעוצמה כמו קודם, ומדינות שונות הקלו את ההגבלות על כניסה ויציאה מהגבול. חוץ מזה, יש עכשיו חיסונים שאנשים יכולים לקחת, מה שמבטיח שהסיכוי לחלות יצטמצם משמעותית. אז תנקה את האבק והפוך את האטלס כדי למצוא ארץ ללכת אליה. אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות לבריאות הנפשית שלך הוא להתנתק. מדי פעם, לכו למקום אחר, והישארו שם כמה ימים עד כמה שבועות.

למה ללמוד שפה כשאתה מטייל?

עם זאת, לפני שאתה יוצא, יש דבר חיוני שאתה צריך: שפה חדשה או שתיים. לימוד אנגלית מאוד יכול לעזור בעולם, דמיינו שאתם נוחתים במדינה זרה, ואתם נתקלים בסופת שלגים, כיוונים, דמויות, תרבויות, אתגרים ובחירות שונות שאינכם מבינים. זו דרך בטוחה להפוך את הטיול שלך לפחות מהנה. לכן, אתה צריך לבחור שפה חדשה. כמה שפות אתה מדבר כרגע? יותר משפה אחת, או רק שפת האם שלך? זה לא יעזור, במיוחד אם אתה רוצה להתחיל לנסוע. זה יעזור אם תלמד שפה חדשה. אל תעצור באחד; ללמוד שניים או שלושה. לעשות זאת יש כל כך הרבה יתרונות גדולים עבורך, הנוסע.

לפי נלסון מנדלה, "אם אתה מדבר עם אדם בשפה שהוא מבין, זה עולה לו לראש. אם אתה מדבר איתו בשפה שלו, זה הולך ללבו". להלן עשרה יתרונות של לימוד שפות בזמן טיול בינלאומי:

10 יתרונות של לימוד שפות בזמן נסיעה

1) זה חוסך לך הרבה כסף

כאשר אתה לומד שפה חדשה, אתה יכול לחסוך כסף בגדול. תאר לעצמך שאתה יכול לנהל משא ומתן על שיעור הסחורות והשירותים במדינה החדשה. זה מה שהשפה תעזור לך לעשות. אתה יכול להשיג מלונות זולים יותר וגם לנהל משא ומתן על המחירים שלהם כך שיתאימו לתקציב שלך. ניתן גם לבחור לינה משותפת או להתארח אצל משפחה מארחת. המהלך הזה יחסוך לכם סכום לא מבוטל של כסף, יעזור לכם להכיר חברים ולהשתלב בקלות בתרבות שלהם. אבל מקומות לינה הם לא הדרך היחידה שבה אתה יכול לחסוך כסף. אתה יכול לחסוך כסף על תחבורה מקומית, בין אם זה טיסה, רכבת או נסיעות במונית. אתה יכול לחסוך כסף על ידי יציאה לשוק המקומי כדי לקנות מרכיבים לארוחות שלך או למצוא את המסעדות המקומיות שבהן אתה יכול לקבל אוכל טעים במחיר זול יותר.

2) זה עוזר לך למצוא עבודה בחו"ל בקלות.

יש כל כך הרבה הזדמנויות עבודה נהדרות שנמצאות בשפע מחוץ למדינת המוצא שלך, רוב הפעמים עם שכר ותנאי עבודה טובים יותר. לימוד השפה של מדינה אחרת יכול להקל על קבלת עבודה בחו"ל. אם אתה נקרא לראיונות עבודה, אתה יכול להרשים את המעסיקים הפוטנציאליים שלך עם כישורי השיחה המצוינים שלך בשפתם. מומחים אומרים ששתי שפות או יותר יכולות להגדיל את הסיכויים שלך לקבל עבודה בחו"ל ב-10% -15%. הכרת תרבויות ושפות שונות תהפוך אותך למועמד מצוין מכיוון שהיא מראה שאתה יכול להשתלב בקלות ולעבוד היטב עם עמיתיך הבינלאומיים.

3) פותחת לך הזדמנויות רבות

אתה יכול ליצור קשר עם האדם הנכון בזמן הנכון כשאתה לומד שפה חדשה. פעולה זו תעזור לך לתפוס הזדמנויות שנפתחות במהלך זמן הנסיעה שלך. אתה יכול אפילו למקסם הזדמנויות כאלה לפני שאתה נוסע, בהנחה שראית את זה באינטרנט, קרא על זה או שחבר סיפר לך על זה לפני הטיול שלך. השפה החדשה שלמדת תבוא לעזרתך ותבטיח שלא תפסיד הזדמנויות כאלה. אתה יכול לקבל אפשרויות ללימודים, עבודה או אפילו עסקים כאשר אתה יכול לדבר בשפת המדינה בה אתה מבקר.

4) זה מגביר את הבטיחות

האם אתה זוכר איך היית מאוד מודע לסביבתך כשהתחלת לנהוג? כך אתה צריך להיות מודע לסביבה שלך כשאתה מדבר בשתי שפות ומוצא את עצמך בסביבה חדשה. מודעות מוגברת זו עוזרת לך לדעת מתי לשנות את הברכות, הגינונים והאופי שלך כך שיתאימו לאנשים שאתה מבקר. לעשות זאת יש גם יתרון נוסף של הפיכתך בטוח יותר. כך תוכלו להסתובב בשוק מפורסם ללא חשש מכייסים, שכן ניתן לקרוא היטב את כל השלטים והמילים.

5) מקל על ההתמצאות

ידיעת השפה של המקום בו אתה מבקר תקל על ההתמצאות. זה יהפוך את הטיול שלך למהנה יותר. בין אם אתה רוצה לקרוא שלטים או לבקש הנחיות, ידיעת השפה המקומית מקלה עליך בהרבה. אתה יכול בקלות להזמין אוכל ממסעדה מקומית, להזמין מלון, ואפילו לנהל משא ומתן על עמלות ועסקאות. אתה יכול לבקש הכוונה לספרייה, למוזיאון, לפארק, או אפילו לאצטדיון כדי ליהנות ממשחק כדורגל. ואכן, לימוד שפה חדשה מקל על ההשתקעות בארץ.

6) הבנת תרבות אחרת

לא משנה כמה יומני מסע אתה קורא או סרטים דוקומנטריים אתה צופה על מדינה או עיר, זה לעולם לא יהיה כמו להיות נוכח פיזית במדינה זו. כשאתה במדינה אתה מסוגל לקלוט טוב יותר את התרבות של האנשים, ואפשר ללמוד מהם ואיתם. והכרת השפה של אותה מדינה תעזור לך להבין את התרבות טוב יותר. מכיוון שאתם יודעים שאחת הסיבות המשמעותיות לטיולים היא לראות ולהבין את התרבות של אחרים, עדיף ללמוד את השפה של המקום אליו אתם הולכים. ידיעת שפת האם תעזור לך לקבל חוויה עשירה יותר של תרבות של עם.

7) הימנע מזויפים תרבותיים

לפעמים אתה נוסע למקום ומשתמש בשיטת הברכה שלך כדי לומר "שלום" למישהו, והוא לא מגיב. אולי זה סימן יד שמשמעותו שלום במדינה שלך אבל פירושו משמעות שונה (ואפשרית הפוכה) בתרבות אחרת. זהו שווא תרבותי, וזה היה יכול להימנע אם הייתם לומדים את התרבות שלהם. והדרך הטובה ביותר ללמוד תרבות של עם היא דרך השפה שלו. כאשר אתה מבין את התרבות שלהם, אתה יכול להשתמש בכל המונחים המתאימים הדרושים בכל תרחיש שבו אתה מוצא את עצמך. אתה מכיר את מילות הכבוד החלות על הקהילה שלהם, מה שיעזור לך להימנע מלעשות שטות. למידה על התרבות של מקום חדש מראה שאכפת לך מהתרבות של האנשים, והם יאהבו אותך על כך.

8) יצירת חברויות חדשות

רוב החוויות המהנות שאתה צובר מהטיול מגיעות מהמגוון של האנשים שאתה פוגש. ידיעת השפה שלהם תעזור לך למקסם את החוויות הללו וליצור קשרים עמוקים ומתמשכים יותר עם אחרים. התיידדות עם אנשים מתרבויות שונות היא עניין גדול, ולימוד השפה שלהם מקל על ידידות וחיבור זה ללא מאמץ. אתה יכול לפגוש שותפים עסקיים חדשים, משקיעים, סטודנטים, לקוחות, ואולי אפילו שותף לחיים, רק מפיתוח מערכת יחסים עם אחרים. עם השפה החדשה, תוכלו לתקשר עם אחרים בדרכים שלא חשבתם שאפשרות.

9) חקור מקומות מקומיים בעיר חדשה

כאשר אתה יכול לדבר את השפה המקומית של המקום שבו אתה מבקר, יהיה קל להכיר את אתרי התיירות המקומיים (לדוגמא אם תסע לפורטוגל תוכל לגלות מקומות יפים בעיר ליסבון). תמצאו את המקומות המרגשים בעיר, אטרקציות נסתרות, אתרי התיירות הטובים ביותר, אתרי נופש והמקומות הכי מרגשים שאתם צריכים לבקר בהם לפני שאתם עוזבים אותה מדינה. כך יהיו לכם זיכרונות מצוינים מאותו ביקור, ותיהנו מהטיול שלכם. כשתחזור לארצך, תדבר על המקום הזה כמקומי, לא רק כתייר, כי הקדשת את המאמץ ללמוד שפה חדשה.

10) לאמן את המוח שלך

מי היה מאמין שלמידת שפה פשוטה שתסייע בחלומות הטיולים שלך תעזור משמעותית למוח שלך ותשפר את הזיכרון שלך? כן זה כן. לימוד שפה חדשה מאפשר לך לחזק את החשיבה שלך, את המוח שלך ואת הזיכרון שלך. מחקר שביצע אנטוניו מארק ב-Anual Review of Linguistics הראה שלמידת שפות הופכת ילדים לבהירים יותר ומסייעת למבוגרים להפחית את שכיחות מחלת האלצהיימר. לדבריו, לימוד של שתי שפות לפחות מעכב את הופעת המחלה ומשפר את תפקוד המוח והזיכרון שלך ככל שאתה מתבגר. למידה של כל דבר משנה את המוח שלך, אותו הדבר עם לימוד שפה חדשה. מי ידע שנסיעה יכולה לשפר את בריאותך?

סיכום

ללימוד שפות יש יתרונות מצוינים. שום כמות של ספרי הדרכה או חומרים מקוונים לא יכולה להחליף את החוויה שתקבל כאשר תוכל לדבר בשפה של הקהילה המארחת שלך. זה יכול להשפיע עליך בצורה חיובית ולהפוך את המסע שלך ללא כאב. והדבר הגדול בזה הוא שאתה אפילו לא צריך להיות מומחה בשפה; אתה רק צריך לדעת מספיק כדי להסתדר.

חזרה לתוכן שאהבתי...
Picture of פורטוקי
פורטוקי

חברתנו מתמחה בהשקעות נדל״ן בפורטוגל למעלה מ 5 שנים, אנחנו עובדים עם חברות וסוכני הדלן הגדולים ביותר בפורטוגל וביחסים טובים עם הבנקים על מנת לאפשר לכם תהליך קל, נוח, יעיל ואיכותי, אנחנו מלווים את המשקיעים גם לאחר רכישת הנכס וזמינים לכל שאלה ובעיה שעולה במהלך הדרך.

Picture of עו״ד אריאל שושן
עו״ד אריאל שושן

ליווי אישי כל הדרך אל הנכס שלכם וגם לאחר הרכישה.

מלאו את הטופס לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
ליווי משקיעים בפורטוגול לכל השלבים - מימון, איתור נכס, משא ומתן ורכישה, איתור וניהול שוכרים וקונים.

הנכס הבא שלך בפורטוגל קרוב מתמיד.
השאר פרטים, לחץ על הכפתור וניצור קשר בהקדם.

אני במרחק לחיצת כפתור :)