השקעת נדלן בישראל – כל מה שחובה לדעת לפני ההשקעה הבאה!

השקעת נדלן בישראל
שתפו עם חברים:

אם אתם כאן סימן שיצא לכם לחסוך הון התחלתי המאפשר לכם לרכוש נדל"ן בישראל. אך האם רכישת נדלן בישראל היא כדאית? זוהי שאלה שכל משקיע ישאל את עצמו טרם ההשקעה. התקווה תהיה להימנע ממציאות שבה תמצאו את עצמכם יוצאים קרחים מכל הכיוונים. השאיפה של כל משקיע תהיה להשביח את הנכס, ובשלב מסוים אפילו למכור אותו ברווח משמעותי. כל מי שרכש עד לא מזמן נכסי נדל"ן בישראל מצא את עצמו מרוויח הרבה מעבר למה שהוא דמיין לעצמו. אך מה קורה בימים אלה? נדמה כי המציאות מתחילה להשתנות, השקעת נדלן בישראל לא בטוחה כפי שהייתה בעבר. זה כמובן לא אומר שיהיה עליכם לרדת מהאפשרות הזאת באופן מוחלט.

אז מה אתם צריכים לעשות טרם רכישת נדלן להשקעה בארץ? יהיה עליכם להגיע מוכנים לקראת אחד מהצעדים החשובים ביותר בחייכם. כל בחירה שתעשו אמורה להצעיד אתכם כל הדרך לעתיד טוב ובטוח. טעות אחת קטנה עשויה להביא אתכם בדיוק למקום אחר שיהיה מעורער ולא אידיאלי. אחרי שתקראו את המאמר הבא כל סימני השאלה בהקשר של השקעה בנדל"ן בישראל תיעלם. תמצאו אתכם עושים את הבחירות שיהיו נכונות לכם באותה נקודת זמן. נדגיש כי מה שמתאים לכם זה לא בהכרח מה שיהיה מתאים למשקיעים אחרים. כל אחד מביא את הצרכים שלו ואת השאיפות שלו, כל אחד מהם יהיה שונה ממה שנדמה לכם. אל תחשבו כי כל המשקיעים רואים את כל הדברים עין בעין, לא פעם יתגלו פערים רבים ביניכם לבינם.

מהם היתרונות של השקעות בנדל"ן?

לא סתם השקעות נדלן בישראל ובעולם כולו הפכו להיות להשקעות הפופולאריות ביותר. יש הרבה סיבות שהופכות את ההשקעות האלה להשקעות שכולם מעדיפים לבחור בהן. ראשית הן מראות יציבות בהשוואה להשקעות אחרות שעשויות להיות הרבה פחות יציבות. בו בזמן התשואה שניתן יהיה להשיג באמצעות השקעה אחת נכונה תהיה גבוהה למדיי. בין אם תבדקו את תשואת נדלן בישראל או בכל מדינה אחרת בעולם, הנתונים לא אמורים לאכזב. ניתן יהיה לבצע את ההשקעה לגמרי לבד או ביחד עם קבוצת רכישה שנכנסת לרכישה ביחד. המציאות של היום לא מגבילה אתכם כאשר מדובר על השקעת נדלן בישראל או בכל מקום בעולם. אך אנו כאן כדי לדבר על השקעות נדל"ן בישראל, השקעות שיכולות להיות כמעט בלתי אפשריות.

למה קשה לרכוש נכסי נדל"ן בישראל?

משקיעים ישראלים ישאפו לרכוש נכסי נדל"ן בישראל כי הם מכירים את השוק המקומי. כל מי שניסה לרכוש נדלן בישראל מספר כי ישנה תקרת זכוכית שקשה לעבור אותה. אנו כמובן מדברים על המחירים הגבוהים, בשנים האחרונות חלה עלייה גדולה במחירי הדיור. מה שקשה על משקיעים שנמצאים בתחילת הדרך לרכוש את הנכס הראשון שלהם. מבלי לרכוש את הנכס הראשון לא תהיה אפשרות לצאת לדרך בתחום הזה. משקיעים שעובדים קשה על מנת לגייס את ההון ההתחלתי הנדרש נמצאים בייאוש מוחלט. עד שמשקיעים מצליחים לגייס את ההון ההתחלתי, הם מגלים כי המחירים כבר הספיקו לעלות. החלום לרכוש נדלן להשקעה בארץ נראה עבור רבים כמו חלום בלתי אפשרי.

איך בכל זאת אפשר לרכוש נדלן בישראל?

אין נוסחת קסמים, במרבית המקרים תצטרכו לעבוד קשה כדי לגייס הון התחלתי. תדאגו לחסוך כמה שיותר כסף על מנת שתוכלו להביא את עצמכם לנקודה שבה תרצו להיות. אל תחשבו כי אם תנוחו על זרי הדפנה תוכלו להגיע לנקודה שבה תרצו להימצא באותו הזמן. כולנו עובדים קשה כדי להפוך את החלום הרחוק הזה למציאות ברת קיימא. בו בזמן עליכם לזכור כי לא פעם ניתן יהיה למצוא נכסי נדלן במחיר מציאה. מחירי נדלן בישראל הם גבוהים ברוב המקרים, אבל מדי פעם צצות להן מציאות שונות. זה אומר שיהיה עליכם לבחון את המצב בכל רגע נתון כדי לנסות לתפוס אותו. הגרלות כמו מחיר למשתכן או כל הגרלה אחרת גם הן יכולות לקרב אתכם להגשמת החלום הזה.

האם לרכוש נדל"ן למגורים או נדל"ן מסחרי?

בישראל כמו במדינות אחרות ניתן יהיה למצוא גם נדל"ן מסחרי וגם נדל"ן למגורים. כל אחד יכול לעשות את ההחלטה שתהיה נכונה עבורו באותה נקודת זמן. איך תוכלו לדעת איזה בחירה תהיה המתאימה לכם? ראשית יהיה עליכם להבין כמה כסף עומד לרשותכם לטובת ביצוע הרכישה. נדלן בישראל המיועד למגורים יהיה יקר בהרבה בהשוואה לנדל״ן מסחרי. מה שאומר שמי שמגיע עם תקציב מוגבל לא יצליח לרכוש נדלן המיועד למגורים. בו בזמן השקעת נדלן בישראל מחייבת אתכם לבחון את הרווח העתידי שצפוי לכם בעקבות העסקה. יהיה עליכם להבין איזה אפשרות מבין האפשרויות הקיימות תניב לכם את אחוזי התשואה הכי גבוהים. 

מה חובה לבדוק לפני השקעת נדלן בישראל?

יש כמה דברים שיהיה עליכם לבדוק לפני שתתחילו להשקיע בנדל"ן בישראל. לפני הכל תרצו לדעת כי המחיר של הנכס הוא מחיר שתואם לתקציב שעומד לרשותכם. לכל אחד מאיתנו יש תקציב שונה, תרצו לדעת כי אינכם נכנסים להרפתקה שתהיה גדולה עליכם. בו בזמן תרצו להבין מה הם אחוזי התשואה מאותה השקעה שהחלטתם לעשות בעתיד הנראה לעין. כמובן שאי אפשר לדעת בדיוק בכמה תמכרו את הנכס, אך בהחלט יהיה אפשר לשער. מי מכם שלא אוהב הפתעות יהיה חייב גם לבחון את עניין המיסוי שהוא קריטי למשקיע בישראל. זוהי אחת הסיבות שבגללה משקיעים מעדיפים לבחון אופציה של השקעה מעבר לים. אך כל מי שמשקיע בארץ מוטב כי ימנע הוצאות מיותרות שהוא לא צפה אותן מראש.

השקעה ישראל או באירופה – מה עדיף?

זוהי שאלת השאלות שככל הנראה גם אתם תרצו לקבל את התשובה עליה. השקעת נדלן בישראל נחשבת לבלתי אפשרית, עם זאת יש כאלה שיכולים להגשים אותה. כל עוד יש ביכולתם לרכוש דירה או כל נכס נדל"ן אחר בישראל תעשו זאת מבלי לחשוב פעמיים. אך עד שתגיעו לשלב שבו תרצו לרכוש את הדירה יכול להיות שהרכישה לא תתאפשר. שוק הנדל"ן בישראל רותח בכל ימות השנה, בכל רגע נתון מחירי נדלן בישראל משתנים. מה שהיה נכון היום זה לא בהכרח מה שיהיה נכון מחר או בכל יום אחר. מהסיבה הזאת יש כאלה שחושבים ברצינות להשקיע בנדל"ן במדינה אחרת שהיא לא ישראל.

תשואת נדלן בישראל היא אומנם גבוהה, אך באירופה תוכלו ליהנות מתשואה יחסית דומה. בו בזמן יהיה עליכם לזכור כי באירופה תוכלו למצוא נכסים במחירים הגיוניים שתוכלו לעמוד בהם. כך שאם בישראל המחירים גורמים לכם לקחת צעד לאחור, שווה לכם לבחון את האופציה הזאת. אחרי רכישת נכסים באירופה תוכלו בזכותם להגשים את החלום של השקעת נדלן בישראל. כל משקיע מתחיל יצטרך את הדחיפה הראשונית שתביא אותו בדיוק לנקודה הרצויה. באותה מידה ניתן להגיד כי בסוף לאחר שתשקיעו באירופה תבינו כי השד לא נורא בכלל. ישנו סיכוי סביר שתמצאו את עצמכם ממשיכים להשקיע באירופה חרף העובדה שתוכלו להשקיע גם בישראל.

חזרה לתוכן שאהבתי...
Picture of פורטוקי
פורטוקי

חברתנו מתמחה בהשקעות נדל״ן בפורטוגל למעלה מ 5 שנים, אנחנו עובדים עם חברות וסוכני הדלן הגדולים ביותר בפורטוגל וביחסים טובים עם הבנקים על מנת לאפשר לכם תהליך קל, נוח, יעיל ואיכותי, אנחנו מלווים את המשקיעים גם לאחר רכישת הנכס וזמינים לכל שאלה ובעיה שעולה במהלך הדרך.

Picture of עו״ד אריאל שושן
עו״ד אריאל שושן

ליווי אישי כל הדרך אל הנכס שלכם וגם לאחר הרכישה.

מלאו את הטופס לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
ליווי משקיעים בפורטוגול לכל השלבים - מימון, איתור נכס, משא ומתן ורכישה, איתור וניהול שוכרים וקונים.

הנכס הבא שלך בפורטוגל קרוב מתמיד.
השאר פרטים, לחץ על הכפתור וניצור קשר בהקדם.

אני במרחק לחיצת כפתור :)