חשיבותן של תוכניות ביטוח בריאות בחו"ל

ביטוח בריאות בחו״ל
שתפו עם חברים:

מדוע חושב לעשות ביטוח בריאות בחו"ל וכיצד זה יכול להשפיע על הנסיעה שלנו? נסיעה למדינה אחרת, או לגור בה, יכולה להיות קשה. אתה חייב לחשוב על הוצאות מזון ועלויות לינה, ואז אתה חייב להסתגל לתרבות חדשה. דבר חשוב נוסף שאנשים רבים שוכחים ממנו לעתים קרובות הוא גישה לשירותי בריאות ומתקנים רפואיים.

כשמדברים על ביטוח בחו"ל, עולים לרוב שני מונחים: ביטוח נסיעות וביטוח בריאות בחו"ל.

ההבדל בין ביטוח נסיעות לביטוח בריאות בינלאומי

ביטוח נסיעות בנוי לכיסוי ביטולי טיסות, אובדן חפצים וטיפול רפואי במקרה חירום. ניתן לכסות את עלות היציאה המאוחרת גם בפוליסות ביטוח נסיעות מקיפות יותר.

ביטוח בריאות בינלאומי מיועד לעובדים, מהגרים או אזרחים בינלאומיים המתגוררים במדינה אחרת לתקופה ממושכת. תוכנית ביטוח בינלאומית מסייעת לכסות את ההוצאות בגין מחלות יומיומיות ובעיות בריאות חמורות. תוכניות מקיפות יותר יכולות לכסות שיקום, לידה וטיפול בסרטן.

למה לעשות ביטוח בחו"ל?

הנה הסיבות שבגללן כדאי לך לעשות ביטוח נסיעות או ביטוח בריאות בינלאומי כשאתה יוצא לחו"ל.

1 – עמידה בדרישות

אחת הסיבות העיקריות לצורך בביטוח חוץ היא דרישות החוק. משרד ההגירה של המדינה בה אתה מבקר עשוי לדרוש ממך להגיש מסמכי ביטוח לפני הוצאת הויזה.

מדינת היעד תשפיע על סוג ביטוח הבריאות הבינלאומי שאתה צריך. חלק מהתחומים ידרשו מעין ביטוח המכסה מצבים בריאותיים ספציפיים לפני שתתאפשר כניסה. בדרך כלל, הפוליסה אמורה לכסות סכום מסוים של הוצאה במטבע מקומי וצריכה להימשך למשך כל השהות.

ישנן מדינות מחמירות יותר שעשויות לחקור את מצבך הבריאותי הקיים ולראות אם אתה מכוסה בביטוח לפני שתאפשר כניסה לאזור שלהן. קל להשיג פוליסות ביטוח בריאות גנריות אך עליך לבדוק שוב האם הן עומדות בדרישות שנקבעו על ידי מדינת היעד שלך.

2 – שירות בריאות איכותי

ביטוח בריאות בינלאומי שימושי אם אתה צריך ללכת לרופא או למתקן רפואי בחו"ל לקבלת עזרה ראשונה. המבטח יכול לסייע לכם באיתור רופא בחו"ל ולכסות את עלויות הטיפול. אם אתה גולה, ביטוח בריאות גולים הוא הכרחי מכיוון שהוא מבטיח שיהיה לך רופא או בית חולים שיספקו טיפול רפואי. ביטוח גולים מציע גם את המותרות לבחור את המתקן, ולפעמים אפילו את הרופא, שיטפל בצרכים הרפואיים שלך.

3 – כיסוי בנושאי נסיעות

ביטוח נסיעות מגן על ההשקעה הכספית שלך בטיול. זה מכסה את העלות של אובדן מטען בשוגג, ביטול נסיעה בלתי צפוי ואפילו תאונות טיסה. לא היית רוצה לבזבז כסף על משהו שלא יצא לך ליהנות ממנו. ביטוח נסיעות עוזר לך להחזיר את עלות התקלה, כך שתוכל להתמקד בטיול במקום בהוצאות שנגרמו ממצבים בלתי צפויים.

4 – כיסוי לבעיות רפואיות, מחלות או שירותי בריאות

שירותי בריאות במדינה אחרת יכולים להיות יקרים מאוד. אם יש לך בעיה רפואית חמורה ויש לך סיכוי גבוה להזדקק לטיפול חירום, אז אתה צריך ביטוח בריאות בינלאומי כדי לכסות את העלויות הנלוות.

אם יש לך מצב בריאותי קיים או מחלה כרונית, סביר להניח שביטוח בריאות בחו"ל יהיה דרישה מחמירה. ודאו כי הפוליסה יכולה לכסות את כל הצרכים הרפואיים שלכם למשך השהות. דמי כיס במדינה זרה יכולים להיות יקרים מאוד ואתם לא רוצים שהם יהיו חלק מזיכרונות הטיולים שלכם.

תוכנית ביטוח בריאות בינלאומית מסייעת לכסות את ההוצאות הרפואיות של אנשים או קבוצות הנוסעים לחו"ל. זה לא רק מכסה הוצאות על ניתוחים גדולים אלא גם טיפול חוץ וביקורים במרפאה כללית. זה יכול גם לכסות את העלות של תרופות מרשם ובדיקות מעבדה.

פוליסות ביטוח רבות ניתנות להתאמה אישית, מה שמאפשר לך להתאים את ההטבות, הכיסוי וההגבלות, בהתאם לתקציב ולצרכים הרפואיים שלך. פוליסות מקיפות מכסות כמעט הכל, משירותי בריאות וניתוחים דחופים ועד לביקורים כלליים וטיפולי שיניים.

כאשר קונים ביטוח בריאות, הזול ביותר הוא בדרך כלל לא האפשרות הטובה ביותר. ככל הנראה יהיה לו את הכיסוי המינימלי המינימלי והוא יהיה מלא במינימום גבוה ובהשתתפות עצמית. בדוק היטב את הכיסויים הבסיסיים וכן את הזמינות של תוספות כמו סידורי נסיעות חירום למשפחות, פינוי רפואי, או אפילו החזרת שארית הפלטה.

פוליסות ביטוח פנים עשויות להציע כיסוי בסיסי לנסיעות בינלאומיות קצרות טווח. אבל לעתים קרובות יש להם כיסוי מוגבל, השתתפות עצמית גבוהה יותר ומינימום יקר יותר לשלם עבור שירותי חירום.

לפני שאתה רוכש ביטוח בריאות בינלאומי, בדוק תחילה את הפוליסה המקומית שלך כדי למנוע קבלת כיסוי כפול. זה לא רק יקר אלא גם חסר תועלת כמעט.

5 – שכבת אבטחה נוספת

לפעמים גולים מתמודדים עם עלויות רפואיות מוגזמות ממתקנים בחו"ל. חמור מכך, ישנם מקרים בהם זרים מופלים לרעה לקבלת שירות בריאות תקין במדינה אחרת.

אדם שוכב על הקרקע בשעת חירום למי תפנה למקרי חירום רפואיים אם אתה לבד בארץ זרה? זה יכול להיות מאתגר להתמודד עם ההבדלים במדיניות הבריאות באותה מדינה, במיוחד אם אתה רגיל לקבל שירות מעולה בעיר הולדתך.

ללא ביטוח, אתה תמצא מספרי קשר של רופאים או בתי חולים מקומיים. סביר להניח שגם תתקשה להתמודד עם מתקני בריאות שצריכים לאמת את ההיסטוריה הרפואית שלך. עיבוד הניירות עבור החשבון שלך הוא סיפור אחר, אבל הוא בכל זאת מטרד, במיוחד אם אתה לא מכיר איך דברים עובדים בחו"ל.

קיום המוקד של ספק הביטוח שלך יכול להרגיע עבור נסיעות. בקו השני נמצאים סוכני ביטוח שיכולים להדריך אותך דרך פרוטוקולים ספציפיים למדינה ולהעניק לך את הטיפול הרפואי הדרוש במהירות.

6 – הפוליסה המתאימה לצרכים שלך

לימודים, עבודה או חופשה בחו"ל דורשים כל אחד פוליסת ביטוח בריאות מסוג אחר. הסיכונים הכרוכים בכל פעילות משתנים, ולכן בחירת תוכנית הביטוח המתאימה מגדילה את ההגנה שלך.

לדוגמה, אם אתה נוסע לחו"ל כדי לסיים את לימודיך, פוליסה בסיסית עשויה להספיק בגלל הסיכונים הנמוכים הכרוכים בכך. מצד שני, אם אתה הולך לעשות עבודה בהתנדבות או לעבור ניתוח רפואי בחו"ל, אתה תהיה נתון לסיכון בריאותי גבוה יותר, כך שתצטרך מדיניות מקיפה יותר.

ללא קשר לגילך ולמטרת היציאה לחו"ל, דבר אחד בטוח: הסיכונים לבריאותך הם אמיתיים ועלייך להכיר בהם לפני הזמנת טיסה.

לסיכום

יש מספר אינסופי של מערכות בריאות ברחבי העולם והניווט בכולן יכול להיות מייגע. בטח, ישנם ספקי ביטוח צד ג' שעובדים כמתווכים כדי לסייע לך בבחירת ספק שירות. אבל האם הם נותנים לך את הפוליסה הטובה ביותר הדרושה לנסיעות שלך?

רכישת תוכנית ביטוח רפואי איכותית לנסיעות היא דרך מצוינת לעזור להגן על עצמך מפני עלויות רפואיות בלתי צפויות בזמן שאתה נוסע לחו"ל. חפשו ספק ביטוח שמציע לכם את סוגי הכיסויים ומגבלות הכיסוי שאתם צריכים, כדי שתוכלו להתמקד בחוויות המהנות של הטיול שלכם.

חזרה לתוכן שאהבתי...
Picture of פורטוקי
פורטוקי

חברתנו מתמחה בהשקעות נדל״ן בפורטוגל למעלה מ 5 שנים, אנחנו עובדים עם חברות וסוכני הדלן הגדולים ביותר בפורטוגל וביחסים טובים עם הבנקים על מנת לאפשר לכם תהליך קל, נוח, יעיל ואיכותי, אנחנו מלווים את המשקיעים גם לאחר רכישת הנכס וזמינים לכל שאלה ובעיה שעולה במהלך הדרך.

Picture of עו״ד אריאל שושן
עו״ד אריאל שושן

ליווי אישי כל הדרך אל הנכס שלכם וגם לאחר הרכישה.

מלאו את הטופס לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
ליווי משקיעים בפורטוגול לכל השלבים - מימון, איתור נכס, משא ומתן ורכישה, איתור וניהול שוכרים וקונים.

הנכס הבא שלך בפורטוגל קרוב מתמיד.
השאר פרטים, לחץ על הכפתור וניצור קשר בהקדם.

אני במרחק לחיצת כפתור :)